Na Policijskoj akademiji "Prvi hrvatski redarstvenik", 13. ožujka održan je stručni skup pod nazivom "Suradnja za sigurnu budućnost". Ovaj događaj organiziran je s namjerom da se ojača suradnja između različitih sektora i organizacija civilnog društva, sa svrhom prevencije i identifikacije raznih oblika ponašanja koji mogu ugroziti pojedince ili zajednicu, a posebice se fokusira na problematiku nasilja koja se smatra jednim od izraženijih problema u društvenom tkivu.
Inicijativa Ministarstva unutarnjih poslova je usmjerena prema poboljšanju međuresorne suradnje, što je jasno vidljivo i kroz ovaj skup "Suradnja za sigurnu budućnost". Skupu su prisustvovali stručnjaci iz više različitih područja, uključujući ravnatelje škola, pročelnike, voditelje centara, psihologe, socijalne radnike, te policijske službenike. Cilj okupljanja bio je stvoriti platformu za dijalog, razmjenu ideja, analizu efikasnosti postojećih metoda i identifikaciju novih izazova, kako bi se razvili efikasni programi za suočavanje s problematikom nasilja i drugih socijalnih ugroza.
Doprinos skupa ogleda se i u implementaciji ciljeva definiranih "Sporazumom o međuresornoj suradnji i koordinaciji u području sprječavanja nasilja i drugih ugrožavajućih ponašanja" na lokalnoj razini. Također, skup je pridonosio unapređenju rada Vijeća za prevenciju kriminaliteta te definiranju važnih preporuka za rad Vijeća, ali i za timove na lokalnoj i općinskoj razini koji se bave prevencijom i borbenim djelovanjem protiv nasilja i drugih oblika ugroza.
U ime Ministarstva unutarnjih poslova i potpredsjednika Vlade RH te ministra unutarnjih poslova dr. sc. Davora Božinovića, državnu tajnicu dr. sc. Irenu Petrijevčanin pozdravila je prisutne na otvaranju. Također, prisutnima se obratila i Pravobraniteljica za djecu, Helenca Pirnat Dragičević.
Pravobraniteljica Pirnat Dragičević naglasila je važnost koordinirane i sustavne suradnje među svim relevantnim akterima u društvu kako bi se adresirala kompleksnost problema nasilja i stvorila sigurna okolina za sadašnje i buduće generacije. Istaknula je ulogu Ministarstva unutarnjih poslova kao ključnog pokretača Sporazuma o međuresornoj suradnji i koordinaciji, zahvaljujući kojem su se uspješno povezali sustavi socijalne skrbi, zdravstva, obrazovanja i sektor zadužen za hrvatske branitelje, radi efikasnijeg rješavanja situacija koje direktno utječu na zaštitu djece na lokalnoj razini.
Napomena za naše čitatelje:
Portal Karlobag.eu pruža informacije o dnevnim događanjima i temama bitnim za našu zajednicu. Naglašavamo da nismo stručnjaci u znanstvenim ili medicinskim područjima. Sve objavljene informacije služe isključivo za informativne svrhe.
Molimo vas da informacije s našeg portala ne smatrate potpuno točnima i uvijek se savjetujte s vlastitim liječnikom ili stručnom osobom prije donošenja odluka temeljenih na tim informacijama.
Naš tim se trudi pružiti vam ažurne i relevantne informacije, a sve sadržaje objavljujemo s velikom predanošću.
Pozivamo vas da podijelite svoje priče iz Karlobaga s nama!
Vaše iskustvo i priče o ovom prekrasnom mjestu su dragocjene i željeli bismo ih čuti.
Slobodno nam ih šaljite na adresu karlobag@karlobag.eu.
Vaše priče će doprinijeti bogatoj kulturnoj baštini našeg Karlobaga.
Hvala vam što ćete s nama podijeliti svoje uspomene!